Autobaterie – rady a tipy

Vážení zákazníci, 

s příchodem zimních měsíců je potřeba věnovat zvýšenou pozornost autobaterii Vašeho vozu. Většina námi prodaných aut je ve vyšších výbavách, tudíž i nároky na autobaterii jsou vyšší. Zde naleznete několik rad a tipů, jak se o autobaterii starat. 

  1. Autobaterii dobijte. Máte-li možnost, dobijte autobaterii nabíječkou vhodnou pro typ Vaší baterie. Většina vozů má typ AGM/EFB. Tuto informaci naleznete na štítku autobaterie, nebo jednoduše, má-li Váš vůz systém stop-start, máte baterii AGM/EFB. Budete-li dobíjet baterii jinou nabíječkou, než je vhodné pro typ AGM/EFB, baterii můžete zničit!
  2. Dbejte na správné připojení pólů! Červeně je označený plus, který je na baterii. U moderních vozů se černý pól, tj. mínus, nepřipojuje na baterii, ale v okolí baterie je umístěn kostřící bod, kam připojíte mínusový pól. Body pro upevnění nabíjecích kabelů, naleznete v manuálu svého vozu. Například vozy Ford Galaxy a S-Max mají mínusový bod vpravo od baterie (při čelním pohledu). 
  3. Zobrazuje-li se Vám hláška na multimediálním systému, nebo v palubním počítači o aktivaci úsporného režimu, je důvodem slabá baterie. Tzn. dobijte baterii externím zdrojem, nebo baterii vyměňte. 
  4. Dojde-li na výměnu autobaterie, je nutné provést diagnostiku vozu s resetem systému sledování baterie, nebo jiným postupem, dle požadavků výrobce. Neprovedete-li diagnostiku, Váš vůz si bude myslet, že má starou a slabou baterii a bude se podle toho chovat. 
  5. Krátká jízda nebo volnoběh baterii nedobije! Nabíjení baterie správnou nabíječkou nikdy nepřerušujte! 

U vozidel Ford může slabá baterie způsobit nefunkčnost vyhřívání čelního skla. Pokud se čelní sklo po stisknutí tlačítka nezačne vůbec rozmrazovat, že Vaše baterie nadlimitně slabá a je potřeba ji vyměnit, vč. diagnostiky. U vozidel vybavených nezávislým topením, nemusí dojít k jeho aktivaci. V neposlední řadě bude vůz hůř startovat, nebo také vůbec nenastartuje. 

Pokud si nejste jistí stavem autobaterie, stavte se u nás. Provádíme zátěžové testy autobaterií, případně jejich výměnu, vč. diagnostiky. Tyto testy by měly poskytovat i jiné autoservisy ve Vašem okolí. 

Autobaterie nepatří mezi kryté součásti naší Garance Sema Cars. Proto dbejte zvýšené péči o baterii, ušetří Vám to Vaše peníze. 

Přejeme mnoho šťastných kilometrů s plnou baterii 🙂